Fitoöstojen bitki nedir ?

1a. Fitoöstrojen bitkisel östrojen olarak da anılır. Kadın vücudunun hakim hormonu, mucize doğal kimyasal olarak da bilinen östrojen hormonu moleküllerine tıpatıp benzeyen molekülleri doğal yapısında bulunduran bitkilere fitoöstrojen denir. Fito kelime anlamı doğal, bitkisel olarak geçer.

1b. Kadın vücudunun östrojen hormonunu fazla salgıladığında kanser olurmuş gibi bir kanı veya bir söylenti oluşmuş yada oluşturulmuştur. Bu konudaki araştırmalar tam tersine aktif madde Pueraria Mirifica'nın uzun yıllardır devam eden araştırmalar sonucunda farklı faydalarını ortaya koymuştur.Aksi taktirde kadın vücudunun doğal olarak östrojen seviyelerinin en üst noktalara yükseldiği adet ve hamilelik dönemleri kanser sebebi olurdu. Bu dönemlerde vücut östrojenle beraber 20'nin üzerinde çok değerli doğal kimyasal'da salgılar. Oestro kremi dünyada ilk bulan kişi olan biokimya profesörü Singapur'lu Prof. C.W. LEE göre "adet dönemlerinde ve hamilelik dönemlerinde kadın vücudunda doğal olarak artan östrojen seviyesi en büyük tehlike olmalı" fakat adet döneminde ve hamilelik döneminde kadınların kendi salgıladıkları östrojenin beraberinde birçok doğal kimyasalın salgılandığına dikkat çekerken bunlar içerisinde miroestrol ve izoflavan gibi bilinen östrojenik özelliği yüksek doğal kimyasalların kanser hücrelerini baskılayıcı özelliklerinin bulunduğunu ve bunların literatürde yayınlandığını özellikle vurguluyor. Oestro krem epidermis cilt tabakası tarafından emilip dokuda kolajen ve cilt üzerinde etkili oluyor. Herhangi bir yapay hormonal aktivite göstermez, yan etkisi olmadan kadın göğsü hamilelik dönemindeki dolgunluğa kadar ulaşabilir.

1c. Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda bir kozmetik krem olan fakat doğru miktarlarda gerektiği kadar aktif madde fitoöstrojen içeren Oestro kremin belli yaşlardan itibaren ise özellikle menopoz öncesi ve sonrası kullanılması, herhangi bir yapay hormon takviyesi yerine, gerekli gibi anlaşılıyor.

2. Doğal kozmetik sektöründeki son birkaç yıl içerisindeki gelişmeler, yeni doğal kaynakların bulunması, yeni teknolojilerin ortaya çıkmış olması, bu gelişmelerin çok süratli ve ingilizce yayınlanıyor olması doktor ve eczacılarımızın henüz tam anlamıyla bilgilenememelerine yol açıyor. Singapur'lu bilim adamları bu gelişmelerin anlaşılabilmesi ve anlatılabilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu vurgularken zaten Oestro kremin hiçbir zaman talebi karşılayabilecek kadar üretilemiyeceğini belirtiyorlar.

Yoruma Kapalı.